Plus účet České spořitelny
Plus účet u naší největší banky by měl být jasnou volbou a sázkou na jistotu. Dnes se možná přesvědčíme, že největší nemusí nutně znamenat také nejlepší. Jak si stojí oproti konkurenci?
Ve zkratce o Plus účtu
- Vedení účtu zdarma pouze při aktivním využívání.
- Poplatek za výběr u cizího bankomatu.
- K dispozici je bankovní identita a tzv. platba na kontakt.
- Široká síť poboček a bankomatů.
- Dvě debetní karty v ceně účtu.
Poplatky
Česká spořitelna má ve své nabídce dva druhy účtů – Standardní účet, jehož vedení je zdarma a Plus účet. Ten je zpoplatněný pouze při nesplnění podmínky aktivního využívání. Pro splnění této podmínky stačí provést alespoň 4 platby kartou.
Jaké služby dostanete zdarma k Plus účtu?
- Dvě bezkontaktní debetní karty
- Příchozí a odchozí platby
- Internetové a mobilní bankovnictví
- Výběry z bankomatů ČS
- Výběry z bankomatů Erste v zahraničí
Co vás bude stát peníze?
- Vedení účtu: 0 / 100 Kč
Pokud chcete mít vedení zdarma, tak stačí provést alespoň 4 platby kartou.
- Výběry z cizích bankomatů v ČR: 40 Kč
- Výběry v zahraničí z cizích bankomatů: 125 Kč
Výběr z bankomatu Erste je zdarma. Výběr v měně EUR stojí 40 Kč.
Výhody Plus účtu České spořitelny
- Zázemí silné a stabilní banky
- Velké množství poboček, kontaktních míst a bankomatů
- Možnost zřízení cestovního pojištění k účtu od 59 Kč/měsíc
Léčebné výlohy, úrazové pojištění smrt/trvalé následky, pojištění zavazadel a odpovědnosti
- Možnost využívání bankovní identity
- Podporuje platbu na kontakt
Umožňuje převádění peněz bez znalosti čísla účtu. Stačí znát telefonní číslo příjemce.
- Propracované internetové bankovnictví
Nevýhody Plus účtu
Za hlavní nevýhodu Plus účtu lze označit poplatek za vedení v případě nesplnění podmínky aktivního využívání. Vysoké poplatky číhají také u výběrů z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí.
Spořka dosud nepodporuje některé možnosti placení chytrými hodinkami, náramky či prsteny jako je např. Xiaomi Pay či SwatchPAY!. Vadit to bude samozřejmě pouze některým lidem, kteří tato zařízení používají.
Kontokorent
K běžnému účtu České spořitelny si můžete sjednat také kontokorent až do limitu 100 000 Kč. Úroky platíte jen z čerpané částky. Jednou za 12 měsíců je nutné být na účtu v plusu a tím kontokorent splatit. Zřízení a vedení účtu je zdarma. Roční úroková sazba z čerpané částky je vysokáZpravidla se pohybuje okolo 20 %.
Platební karty k účtu
K Plus účtu získáte zdarma dvě bezkontaktní debetní karty Visa.Ke standardnímu účtu pouze jednu.
Pravděpodobně vás překvapí, že Česká spořitelna jakožto nejvetší banka na našem trhu k Plus účtu nenabízí jiné typy debetních karet. Můžete si však nechat vystavit až 10 virtuálních platebních karet pro placení na internetu.
Kreditní karty
Kreditní karta od České spořitelny je zajímavá především výpočtem úroků. Platíte za vybrané peníze úrok v korunách. Za každých vypůjčených 500 Kč zaplatíte 10 Kč. Do 499 Kč vás kreditka nestojí nic. Úvěrový limit na kartě lze nastavit do maximální výše 200 000 Kč. Potěší bezúročné období až na 55 dní. V případě, že v daném měsíci utratíte alespoň 3000 Kč kreditní kartou, máte její vedení zdarma, jinak za 50 Kč.
Placení mobilem a hodinkami
Placení mobilem se především u mladší generace stalo standardem. Nahradit platební kartu dokáží také „lepší“ modely chytrých hodinek, náramků a nově dokonce prstenů. V následující tabulce je výpis aktuálních platebních technologií a informace, zda ji Česká spořitelna podporuje, nebo ne.
Název technologie | Podporuje |
Google Pay | ano |
Apple Pay | ano |
Garmin Pay | ano |
Fitbit Pay | ne |
Xiaomi Pay | ne |
SwatchPAY! | ne |
Niceboy Pay | ne |
ZeppPay | ne |
Mobilní aplikace George
U největší tuzemské banky samozřejmě nesmí chybět mobilní aplikace. Pokud vlastníte mobilní telefon se systémem Android, můžete si ji stáhnout na Google Play, kde získala hodnocení 4,8 z maximálních pěti. Pro zařízení Apple je k dispozici v App Store se stejným hodnocením 4,8.
Co všechno s aplikací zvládnete?
- Placení
převody mezi vlastními účty, jednorázové platby, trvalé platby i QR platby
- Potvrzování karetních transakcí
- Přihlašování otiskem prstu či Face ID
- Nastavení limitů či blokaci karty
- Zobrazení historie plateb včetně detailů
- Sjednání cestovního pojištění
- A další…
Pro potvrzování karetních transakcí již nebudete potřebovat druhou aplikaci. Od roku 2024 se platby potvrzují přímo v mobilní aplikaci George. Ke všemu vám tedy bude stačit již jen jedna aplikace, což je jistě pozitivní.
Hodnocení uživatelů v Google Play
Pořídili jsme snímek uživatelského hodnocení na Google Play, kde mohou hodnotit klienti, kteří si aplikaci nainstalovali na zařízení s operačním systémem Android.
Snímek jsme pořídili 3. března 2024Na přelomu let 2024 a 2025 hodnocení činí již 4,8.
Hodnocení uživatelů v App Store
Připravili jsme také snímek uživatelského hodnocení na App Store, kde hodnotí uživatelé iPhonů a iPadů.
Snímek jsme pořídili 3. března 2024Zobrazené hodnocení jsme zkontrolovali a je stále aktuální i na konci roku 2024.
Internetové bankovnictví
Internetovému bankovnictví v České spořitelně říkají George. Internetové bankovnictví George již plně nahradilo dřívější Servis 24. Pro používání internetového bankovnictví si musíte zřídit tzv. – Bankovní IDentitu.
Možnosti založení
Tak jsme se dočkali! Málokdo tomu věřil, ale v roce 2024 je již konečně možné založit si účet u České spořitelny v mobilní aplikaci George. Budete k tomu však potřebovat bankovní identitu v některé další tuzemské bance. Možnost založení účtu na webových stránkách České spořitelny nadále chybí.
Plus účet od České spořitelny si můžete založit také na některé z poboček, kterých má banka v současnosti 346.
Pokud vás Plus účet nezaujal, tak si můžete vybrat jiný v našem srovnání běžných účtů.
O České spořitelně
Česká spořitelna je nejstarší a také největší bankou v České republice. Její vznik se datuje už k roku 1823, kdy začala fungovat jako záložna. Tehdy se jmenovala Spořitelna česká. V roce 1943 byly sloučeny tři spořitelny: Městská spořitelna pražská, Městská spořitelna na královských Vinohradech a Spořitelna česká. Vznikl pro ně nový název – Spořitelna pražská. V období zestátňování v roce 1967 se opět změnil název na Státní spořitelnu, která v té době byla jediným peněžením ústavem s hospodářskou a právní subjektivitou.
Pod současným názvem Česká spořitelna, a.s. začala fungovat 1. února 1992, kdy se také stala akciovou společností. V roce 2000 se stala součástí Erste Bank, která nyní drží 99 % akcií banky. Banka na přelomu let 2024 a 2025 obsluhuje 4,6 miliónu klientů a poskytuje služby firmám i jednotlivcům. Podporuje také charitativní projekty prostřednictvím Nadace České spořitelny.
Získaná ocenění
Česká spořitelna pravidelně získává ocenění v soutěži Zlatá koruna v kategoriích hypotéky, penzijní spoření, úvěry či platební karty.
Za rok 2024 lze vyzdvihnout 1. místo v kategorii on-line aplikace za mobilní aplikaci George a 1. místo v kategorii platební karty za virtuální George Kartu.